QAŠA <<<

Začínala s moderní gymnastikou.Studovala gymnázium v Brně a po té obor taneční pedagogika na JAMU v Brně.Ve studiu pokračovala v Holandsku na Rotterdamse Dansacademie a na Amsterdamské muzikálové škole.

V roce 1992 získala 1. místo v Discodance formation v Prostějově a v roce 1998 ocenění za nejlepší choreografii v Národní choreografické soutěži v Olomouci. Již v roce 1987 založila vlastní taneční skupinu Crazy Dancers. Dlouhodobě byla členkou taneční skupiny UNO, účinkovala v Německu, ve Švýcarsku, působila jako sólistka Bratislavského divadla tance a v Baletu Praha, dále v choreografiích Libora Vaculíka, Pavla Šmoka, Bruce Taylora (Paříž), Jána Ďurovčíka (Bratislava, Tokio) a Jana Kodeta.

V roce 2001 založila vlastní patentovaný taneční styl "Streetfunk", který se stále více stává oblíbeným.

V současné době je choreografkou a uměleckou vedoucí vlastní taneční skupiny IF.

Leona "Qaša" Kvasnicová je choreografkou několika muzikálů, původního českého muzikálu GALILEO, úspěšného muzikálu EXCALIBUR, ELIXÍR ŽIVOTA a dále Balada pro banditu, Cabaret, Can can a nejnovější MATA HARI.

Pro TV NOVA vytvořila kompletní choreografie celovečerního pořadu "10. výročí TV NOVA" a byla jedinou oficiální choreografkou druhé a třetí série soutěže "ČESKO HLEDÁ SUPERSTAR", byla porotkyní soutěže STARDANCE 3.